Reklama
  • Wtorek, 22 listopada 2016 (11:00)

    Zaburzenia erekcji

Skąd się biorą zaburzenia erekcji u mężczyzn? Oprócz cukrzycy i innych chorób dochodzą do tego jeszcze codzienne nawyki.

Papierosy i nadmiar alkoholu

Czy wiesz, że wypalenie już jednego papierosa prowadzi do zaburzeń krążenia w tętnicach członka, utrzymujących się przez wiele godzin. Trzeba także ograniczyć spożycie mocnego alkoholu.

W przypadku czerwonego wina zaleca się wypijanie 2 lampek po 100 ml tygodniowo. Z kolei piwo zwiększa poziomu estrogenu i zmniejsza poziom testosteronu – lepiej więc z nim nie przesadzać.

Reklama

Brak ruchu i niewłaściwa dieta

Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje jako optymalny dla zdrowia seksualnego mężczyzn codzienny spacer szybkim krokiem min. 30 min. Pozytywny wpływ mają też: pływanie, taniec i umiarkowany wysiłek w siłowni.

Jazda rowerem jest zagrożeniem dla zdrowia seksualnego, choć skutki tego sportu może zniwelować odpowiednie siodełko. Co zaś do diety, to nie można jeść zbyt dużo i tłusto.

Stres i zmęczenie

Gdy ktoś pracuje ponad siły, to w takiej sytuacji też nie zawsze może stanąć na wysokości zadania w sypialni.

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Seks jest równie ważną potrzebą, jak dach nad głową, bezpieczeństwo. Trudno żyć miesiącami bez mieszkania, bez seksu jest łatwiej. Pozornie. Bo życie bez pożycia źle wpływa na związek, brak... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.