Reklama
  • Czwartek, 16 stycznia 2014 (13:05)

    Seksuolog to lekarz jak każdy inny!

dr Tomasz Leonowicz ginekolog, seksuolog www.ginekologia.waw.pl

Reklama

Olivia: Dlaczego seksuologa boimy się bardziej niż dentysty?

Tomasz Leonowicz: Chyba jeszcze bardziej niż dentysty! Wciąż nie potrafimy być w sprawach intymnych szczerzy. Czasem tylko koleżanka koleżance powie, że nie układa jej się w łóżku. Z medycznego punktu widzenia problemy seksualne są takim samym schorzeniem jak skręcenie kostki czy angina i po prostu się je leczy. Choć pacjentom wydaje się, że ich kłopoty są unikalne, fachowiec miał z nimi do czynienia już wielokrotnie.

O.: Z jakimi problemami pacjenci zgłaszają się do pana najczęściej?

T.L.: Większość moich pacjentów to kobiety, bo jestem również ginekologiem. Przeważają panie, które odczuwają ból podczas współżycia. Kolejna, i jest to naprawdę duża grupa, to związki nieskonsumowane. Takie pary całymi latami są razem, pieszczą się i całują, ale nie dochodzi między nimi do stosunku. Zgłaszają się też kobiety z zaburzeniami libido i orgazmu. Coraz częściej pojawiają się ofiary przemocy i molestowania seksualnego.

O.: Jak znaleźć dobrego seksuologa?

T.L.: Na stronie Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej (www.ptms.eu) można znaleźć listę rekomendowanych gabinetów i specjalistów w każdym województwie.

Olivia
Więcej na temat:seksuolog | olivia | lekarz

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.