Reklama
  • Czwartek, 6 lutego 2014 (09:05)

    Przedwczesny wytrysk. Gdy intymne chwile trwają tylko moment...

To schorzenie często jest tematem żartów. Ale panom nim dotkniętym do śmiechu wcale nie jest.

Przedwczesny wytrysk, który wbrew pozorom dotyczy nie tylko młodych i niedoświadczonych mężczyzn, ale także tych dojrzałych, którzy mieli już kilka partnerek, to dysfunkcja, która dotyka już cztery miliony Polaków.

Chociaż większość cierpiących na to schorzenie ma z tego powodu obniżoną samoocenę, jest zestresowana i coraz bardziej obawia się kolejnych kontaktów seksualnych, to do lekarza zgłasza się zaledwie dziewięć procent chorych.

Reklama

Pozostali albo bagatelizują problem, albo próbują się ratować, sięgając na przykład po środki dostępne w internecie, które nie mają udowodnionej skuteczności działania, bądź stosują mało skuteczne ćwiczenia zmniejszające wrażliwość członka.

Niech seks was łączy, a nie dzieli!

Tymczasem przedwczesny wytrysk to przede wszystkim problem medyczny, który można (i trzeba) leczyć farmakologicznie, podobnie jak zaburzenia erekcji. Lekarz pierwszego kontaktu, urolog lub seksuolog porozmawia z pacjentem, zbierze wstępny wywiad i dobierze odpowiednie sposoby postępowania do danego przypadku. Każdy mężczyzna jest bowiem inny.

Leczeniu warto poddać się nie tylko ze względu na siebie, ale także na swoją partnerkę. Z badań wynika bowiem, że aż 38 procent kobiet, których partnerzy cierpią na przedwczesny wytrysk, nie odczuwa satysfakcji seksualnej. To zaś z kolei wielokrotnie odbija się negatywnie na związku, ponieważ seks przestaje łączyć, a staje się klinem, który coraz bardziej dzieli...

Gdzie szukać pomocy?

Według Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego, przedwczesny wytrysk występuje wtedy, gdy dochodzi do niego przed lub wkrótce po rozpoczęciu penetracji, wcześniej, niż jest to pożądane, wywołując niepokój u jednego lub obojga partnerów.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji dotyczących przedwczesnego wytrysku, wejdź na stronę internetową www.nietylkomoment.pl, która ma na celu przełamanie tabu i zachęcenie mężczyzn do szukania pomocy lekarskiej.

Twoje Imperium
Więcej na temat:Ameryka | Chile

Zobacz również

  • Seks jest równie ważną potrzebą, jak dach nad głową, bezpieczeństwo. Trudno żyć miesiącami bez mieszkania, bez seksu jest łatwiej. Pozornie. Bo życie bez pożycia źle wpływa na związek, brak... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.