Reklama
  • Czwartek, 9 stycznia 2014 (11:05)

    Problem z uprawianiem seksu: Gdzie szukać pomocy

P. Od jakiegoś czasu w ogóle nie czuję potrzeby uprawiania seksu. Nie jestem pewna, czy to jakaś blokada psychiczna czy może kwestia hormonów. Gdzie się zgłosić z moim problemem?

O. Do seksuologa. Warto jednak wiedzieć, że seksuolog może być lekarzem (czyli ma ukończone studia medyczne) albo psychologiem (ma ukończone studia psychologiczne). Obaj są seksuologami, ale zajmują się innymi sposobami leczenia.

Reklama

Lekarz seksuolog ma wiedzę w zakresie diagnostyki i leczenia zaburzeń seksualnych.

Może kierować na badania laboratoryjne i przepisywać leki. Psycholog-seksuolog stosuje psychoterapię. Bez użycia farmakologii! Dobrym wyznacznikiem jego kompetencji jest posiadanie certyfikatu seksuologa klinicznego PTS. Proponuję udać się najpierw do psychologa seksuologa.

Po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu skieruje cię on na konsultację lekarską lub – jeśli np. stwierdzi, że problem leży w relacji między małżonkami – może wam zlecić terapię w parze. Proszę pamiętać, że do seksuologa można wybrać się na wizytę prywatną albo bezpłatnie do ośrodka zdrowia w ramach NFZ.

Świat kobiety

Zobacz również

  • Dlaczego po czterdziestce warto mieć ochotę na seks

    Dobrze wiemy, że w związku nie wolno zapomnieć o zażyłości, radości, wzajemnym zrozumieniu. Ale także o seksie, który jest bardzo ważny w budowaniu i utrzymaniu bliskości dwojga ludzi. więcej

Wasze komentarze: 1,

przeczytane przez: 13 osób Dodaj komentarz
dlugi

~dlugi -

chetnie bym cie odblokowal swoim sprzetem chcice bys miala na pewno