Reklama
  • Środa, 22 lipca 2015 (15:05)

    Jak postępować, gdy mężczyzna nie chce seksu?

Aby obudzić w nim męskość, nie wyręczajmy go i pozwólmy decydować.

Reklama

Kobieta zawsze interpretuje obojętność partnera jak zagrożenie dla związku. „Boże, na pewno ma kogoś!” – myśli. Wtedy najczęściej stara się go na nowo uwieść. Jednak gdy powodem spadku jego libido są rozmaite życiowe kryzysy, zamiast zamieniać się w kusicielkę, lepiej stworzyć atmosferę, w której on poczuje się bezpiecznie.

Gdy zaczniesz go prowokować zmysłowym ubraniem lub proponować kolację z winem, odniesie wrażenie, że musi znów stanąć na wysokości zadania. Bo przecież zgodnie ze stereotypem facet musi być silny, inaczej jest zerem.

Zadbaj, żeby sypialnia stała się waszą oazą, w którym wolno mu okazać słabość. Może poprosić dzieci, by nie wpadały do waszego pokoju bez pukania? Przypomnij mu, jak zachwycał się tobą w niebieskich sukienkach, wspólne wakacje, pierwsze spotkanie i pocałunek...

Ale nie traktuj tego jak ćwiczenia, które ma doprowadzić do seksualnego finału. Bądź gotowa odpuścić, kiedy okaże się, że on nie chce podjąć tej gry. Partner na pewno to doceni.

Róbcie wspólnie jak najwięcej rzeczy. Może pojedziecie na ryby? Jeśli odważycie się na coś nowego i ekscytującego (np. wyprawę kajakiem), wtedy jest szansa, że wrócą adrenalina, świeżość i pożądanie.

Czasem przyczyny jego oziębłości mogą tkwić w rolach, jakie sobie narzuciliście. Może traktujesz go jak chłopca, którego trzeba wciąż strofować i przypominać o obowiązkach? Albo dajesz mu do zrozumienia, że nie spełnia twoich oczekiwań? Lub podkreślasz jego rolę ojca, zapominając, że jest także mężem?

Aby obudzić w nim męskość, pokaż, że ciągle uważasz go za silnego faceta. Pochwal go za skoszenie trawnika, za to, że umył ci samochód. Nie wyręczaj, pozwól decydować. Przestań przygotowywać kanapki do pracy. Niech sam poszuka czystych skarpetek.

Tylko nie musztruj go, gdy nie może ich znaleźć, bo staniesz się znów matką-dyrektorką. A tu nie chodzi tylko o seks, ale o związek, który się rozpada, gdy nie ma w nim bliskości.

Olivia
Więcej na temat:Nie | zadbaj | kobieta | mężczyzna

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.