Reklama
  • Poniedziałek, 21 grudnia 2015 (08:00)

    Gdy mężczyznę nie interesuje już seks

Za Wami wiele wspólnych lat. Ty wciąż masz ochotę na intymne zbliżenia, a on robi uniki. Znudził się, choruje czy może zdradza?

Aneta (48) wciąż czuła się atrakcyjna. Miała nadzieję, że gdy dzieci wyprowadzą się z domu, przeżyją z mężem drugą młodość. Ale nic takiego się nie stało. Kradzione chwile czułości zastąpiła pustka. Mąż wykręcał się od seksu na wszystkie sposoby, aż poczuła się zażenowana, że mu się narzuca.

Reklama

«Inna ranga seksu. Bez wątpienia w związkach z długim stażem intymne zbliżenia nie mają tej świeżości, co na początku znajomości. Kobiety, dla których bardziej liczy się bezpieczeństwo i przywiązanie, mogą to postrzegać inaczej. I nierzadko cenią przewidywalność partnera, co z kolei na mężczyzn działa deprymująco.

«Szukaj przyczyn. Nie wpadaj w panikę, jeśli Twój partner stracił zainteresowanie seksem. Staraj się dojść przyczyny, ale postępuj delikatnie. Często stoi za tym przemęczenie. Jeśli mąż intensywnie pracuje zawodowo, a zbliża się do emerytury, przypomnij mu, że nie ma 20 lat. Zadbaj, by więcej odpoczywał i wysypiał się.

«Dostosuj się. Z myślą o ukochanym zaplanuj weekendy. Jeśli pracuje on fizycznie, poleniuchujcie na kanapie. Gdy jest już na emeryturze albo siedzi za biurkiem, zaproś go na spacer. Bez względu na to, co razem robicie, troszcz się o intymność. Postaraj się, by nikt Wam nie przeszkadzał i nie szczędź partnerowi czułych gestów.

« Dbaj o siebie. Przyjrzyj się sobie krytycznie. Nowa fryzura, seksowna sukienka potrafią zdziałać cuda. Jeśli uważasz, że obydwoje się zaniedbaliście, namów na metamorfozę także męża. Zmień dietę. Nie chodzi o afrodyzjaki – kuchnia pełna witamin i mikroelementów podnosi libido. A może zaczniecie razem gotować? Przygotowanie posiłku potraktujcie jako grę wstępną i zaproszenie do dalszych doznań.

W dojrzałym wieku

Prawie połowa Polaków po 50. roku życia nie uprawia seksu – wynika z badań przeprowadzonych przez prof. Zbigniewa Izdebskiego. Ta sfera nie istnieje dla 64% kobiet i 47% mężczyzn. Główną przyczyną unikania zbliżeń jest obawa przed oceną ze strony partnera (35% mężczyzn, 20% kobiet).

Na żywo
Więcej na temat:WAMI | WAM | aneta | Nie | seks

Zobacz również

  • Seks jest równie ważną potrzebą, jak dach nad głową, bezpieczeństwo. Trudno żyć miesiącami bez mieszkania, bez seksu jest łatwiej. Pozornie. Bo życie bez pożycia źle wpływa na związek, brak... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.