Reklama
  • Środa, 22 lipca 2015 (15:05)

    Co robić, jeśli on chce się kochać częściej niż ja?

Pożądanie może pojawić się w trakcie seksu, a niekoniecznie przed nim.

Wieczorem najchętniej schowałabyś się pod kołdrę i zapomniała o bożym świecie. „Nic na to nie poradzę, że brak mi ochoty na seks” – mówisz. Tłumaczysz: „Nie umiem podniecić się na zawołanie!”.

Z pożądaniem jest jednak tak, że im jesteśmy starsi, tym częściej pojawia się ono dopiero podczas zbliżenia, nie przed nim. Dlatego najważniejsze i zarazem najtrudniejsze, jest w ogóle zacząć się kochać. Nawet jeśli początkowo nie masz nastroju.

Reklama

Może dobrze się będzie umówić, kiedy spotkacie się w sypialni. Choć nie brzmi to romantycznie, bywa skuteczne. Jeżeli partner zwykle namawia cię na łóżko, ustalcie, że na przykład raz na jakiś czas ty przejmiesz inicjatywę. A on niech obieca, że nie będzie ci o tym przypominał.

Wtedy przestaniesz się koncentrować się na unikaniu małżeńskiego „obowiązku”, przestanie narastać poczucie winy, które morduje wszelkie erotyczne zapędy.

Warto spróbować, bo po kilku takich „randkach” apetyt na seks powinien wrócić.

Czasem kobiety skarżą się, że mężczyźni kochają się mechanicznie, jedynie po to, by rozładować napięcie. Wtedy one czują się jak automat do gry: pięć minut naciskania guzików i finał. Tu pomocne może być najzwyklejsze okazywanie sobie czułości.

W ciągu dnia przytulajcie się do siebie, głaszczcie i całujcie. Mówcie sobie komplementy. Niech partner pomasuje ci kark albo stopy. Nie obawiaj się, że zachowujesz się egoistycznie. Bo jeżeli upewnisz się, że pieści cię „bezinteresownie”, będziesz czerpać z jego dotyku większą radość. On też nauczy się skupiać na tobie, zamiast dążyć tylko do własnej przyjemności.

Jednak najczęstszym powodem, dla którego kobiety odrzucają awanse partnera, jest złość. Chcą w ten sposób ukarać mężczyznę. Lepiej nie stosować tej metody zamiast rozwiązywania konfliktów.

Po pierwsze, on może się nie zorientować, o co chodzi. Po drugie, to broń obosieczna, po którą i on może w końcu sięgnąć. A po trzecie, problem pozostanie nierozwiązany, a jeden dzień bez seksu zmieni się w tydzień, dwa, trzy. A z tej drogi trudno zawrócić.

Olivia
Więcej na temat:Nie | warto | kochać

Zobacz również

  • Skąd się biorą zaburzenia erekcji u mężczyzn? Oprócz cukrzycy i innych chorób dochodzą do tego jeszcze codzienne nawyki. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.